۳- ورود مآخذ از پایگاه‌ها و بانک‌های اطلاعاتی به نرم‌افزار سیتاوی ۳-۱٫ ورورد منابع و مآخذ کتاب‌ها و مقالات از پایگاه اطلاعاتی وایلی Wiley پایگاه اطلاعاتی وایلی یکی از مهمترین پایگاههای اطلاعاتی کتابها و مقالات است. در این پایگاه بهترین نشریات مدیریت و سایر حوزه‌ها منتشر می‌شود. پس از جستجو در پایگاه، مقالاتی را که […]

۳- ورود مآخذ از پایگاه‌ها و بانک‌های اطلاعاتی به نرم‌افزار سیتاوی

۳-۱٫ ورورد منابع و مآخذ کتاب‌ها و مقالات از پایگاه اطلاعاتی وایلی Wiley

پایگاه اطلاعاتی وایلی یکی از مهمترین پایگاههای اطلاعاتی کتابها و مقالات است. در این پایگاه بهترین نشریات مدیریت و سایر حوزه‌ها منتشر می‌شود. پس از جستجو در پایگاه، مقالاتی را که برای پژوهش شماست انتخاب کرده و ابتدا منابع و اطلاعات کتابشناختی آنها را به نرم افزار وارد کنید و سپس  متن کامل مقاله را هم دانلود و به نرم‌افزار اضافه کنید تا قابلیت فیش‌برداری برای شما آسان تر شده و برای مطالعات آتی از آن بهره‌مند شوید. برای ورود مآخذ از وایلی به سیتاوی گام‌های زیر را دنبال کنید:

۳-۱-۱٫ ابتدا پایگاه اطلاعاتی وایلی را از آدرس زیر باز کنید:

پایگاه اطلاعاتی وایلی

۳-۱-۲٫ همانند شکل زیر روی گزینه Advanced Search کلیک کنید. اگر از قبل جستجوهایی در این پایگاه ذخیره دارید می‌توانید به آنها نیز مراجعه کنید.

ورود مآخذ از وایلی wiley

۳-۱-۳٫ همانند شکل زیر در جستجوی پیشرفته را انتخاب کنید. (‌برای این مثال ما قصد داریم Dynamic Capabilities‌ را  در عنوان مقالات و در مجله Strategic Management Journal جستجو کنیم.)

ورود مآخذ از وایلی wiley

۳-۱-۴٫ همانطور که در شکل زیر نشان داده می‌شود ۱۹ نتیجه حاصل این جستجو است. اگر تمایل دارید همه نتایج جستجو را به نرم‌افزار وارد کنید Select All را انتخاب کنید و سپس روی شماره ۶ کلیک کنید تا فهرست همه مآخذ را وارد نرم‌افزار کنید.

ورود مآخذ از وایلی wiley

۳-۱-۵٫ اگر تمایل دارید که فقط مأخذ یک مقاله را به نرم‌افزار بفرستید روی عنوان آن کلیک کنید (‌شماره ۷). در صفحه مقاله در سمت راست روی شماره ۸ کلیک کنید تا مأخذ این نرم‌افزار دانلود شود.

ورود مآخذ از وایلی wiley

۳-۱-۶٫ پس از انتخاب همه مآخذ پنجره زیر نمایش داده می‌شود. شماره ۹ مآخذ را نشان می‌دهد. همانند شماره ۱۰ از  Format گزینه Endnote را انتخاب کنید.(‌قابل ذکر است همه گزینه‌ها را سیتاوی پشتیبانی می‌کند). اگر می خواهید که خلاصه مقاله هم به نرم‌افزار فرستاده شود، گزینه Citation and Abstract را انتخاب کنید.

ورود مآخذ از وایلی wiley

۳-۱-۷٫ پس از کلیک روی شماره ۱۲ گزینه ذخیره فایل را همانند شکل زیر کلیک کنید (‌دقت کنید که پسوند فایل ذخیره شده enw است.

ورود مآخذ از وایلی wiley

۳-۱-۸٫ به فولدری که فایل را ذخیره کرده‌اید رفته و با راست کلیک کردن روی فایل ذخیره شده آن را با نرم‌افزار سیتاوی باز کنید.

ورود مآخذ از وایلی wiley

۳-۱-۹٫ پنجره زیر برای ارسال منابع به نرم‌افزار سیتاوی است

ورود مآخذ از وایلی wiley

۳-۱-۱۰٫ در پنجره زیر مآخذ در نرم‌افزار سیتاوی وارد می‌شوند که قابلیت گزینش در اینجا برای ورود به نرم‌افزار وجود دارد.

ورود مآخذ از وایلی wiley

۳-۱-۱۱٫ پنجره زیر کلید واژه‌ها را به نرم‌افزار ارسال می‌کند

ورود مآخذ از وایلی wiley

۳-۱-۱۲٫ همانطور که در شکل زیر ملاحظه می‌شود (‌شماره ۲۱) ۱۹ مأخذ انتخاب شده وارد نرم‌افزار شده و در پنجره وسط اطلاعات کتابشناختی مقالات نشان داده می‌شود. در شماره ۲۳ همانطور که مشاهده می‌شودخلاصه مقاله هم وارد نرم‌افزار شده که برای پژوهش مهم است.

ورود مآخذ از وایلی wiley

کارگاه قبلی                                                        کارگاه بعدی